Header type:
Theme Colors:
Color suggestions *
Theme:
* May not have full accuracy! You will have more specific color options inside the admin panel

CREATE ACCOUNT

FORGOT YOUR DETAILS?

F.A.Q

Ne giymeliyim?

Rahat edebileceğiniz bir kıyafet giyebilirsiniz.   Uçuşa, yürüyüşe gidermiş gibi giyinebilirsiniz. Sonbahar ve ilkbahar'da ince bir mont giymek iyi olacaktir. Bayanlar, pantalon veya şort giyebilir. Kalın bir palto yerine kat kat giyinmek çok daha iyi olacaktır. Ayakkabılar düz taban olmalıdır. Üzerinizdeki kıyafetlerin sentetik kumaştan olması yerine pamuklu bir kumaştan olması daha iyi olacaktır. Uzun boylu yolcular, ateşleme sisteminden çıkan ısıdan korunmak için yanlarına şapka alabilirler.


Kamera almalımıyım?

Evet. Uçuş sırasında kullanabileceğiniz fotoğraf makinası ya da video kamera almak bir problem yaratmaz. Uçuş boyunca ve uçuştan sonra fotoğraf çekimi için sıcak hava balonu size mükemmel kamera platformu yaratır. İniş sırasında kamerayı çantasına koymanızı öneririz.


Hepsi ne kadar zaman alıyor?

Başlangıçtan bitişe kadar, maceranız yaklaşık 3-4 saattir. Balonun şişirilmesi ve hazırlanma süresi yaklaşık 30 dakikadır. Uçuş yaklaşık 60-90 dakika sürer. Uçuştan sonra yapılan tören 30 dakika, hotelden çıkış ve geri dönüş 30'ar dakika zaman alıyor. Balonlarda en az 2 saat uçuş yapılabilecek yeterlilikte yakıt bulunur. Artı 30 dakika yedekleme kapasitesi bulunur.


Nereye iniş yapılıyor?

Güzel soru! Kolay cevap bunu kimse bilmiyor. Pilot uçuşu başlamadan önce; balonun rüzgarın etkisiyle uygun olmayan bölgeye inmemesini garantiye almak için uçuş planını yapar. İyi bir iniş yeri için pilot balonu yönlendirmede farkli yüksekliklerdeki farklı hava akımlarını kullanır. Pilot, arazi sahipleriyle uyumlu çalışır. Bu demek oluyor ki, balon çiftlik hayvanlarının ve mahsullerin bulunduğu yerlere yakın uçamaz.


Ne kadar uzağa uçuluyor?

Rüzgarın hızına göre değişir. Sıcak hava balonu 1 saatlik uçuşta rüzgarın etkisiyle 5 km'ye kadar uçabilir. Bu mesafe bazen daha az, bazen de daha fazla olur. Royal Balon pilotları uzun mesafeli uçuşlar yapmaya istekli değillerdir. Eğer uzun mesafede uçulursa, dikkate değer bir manzara bulunmaz. Bizim öncelikli amacımız tarlalar yerine size Kapadokya'nın muhteşem manzarasını göstermektir. Ayrıca balon farklı yüksekliklerde uçabiliyor. Bununla birlikte, rüzgar balonun uçuş yönünde ise, balonda yapılan dikey kontrollerle kusursuz bir uçuş gerçekleştirilir. Uçuşta hatıra kalsın diye yapılan ağaç tepesinden kayısı yada yaprak toplamak, sepetin ağaçlara sürtmesi bizim pilotlarımız için şaşırtıcı bir durum değildir.


Bizim nerde olduğumuzu yer ekibi nasıl biliyor?

Yer ekibiyle bağlantı kurmada telsiz kullanılıyor.


Balonlar ne kadar yüksekten uçabilir?

Birçok balon pilotu alçak seviyede uçmaktan hoşlanır. Tipik balon uçuşları irtifası ağaç seviyesinden yaklaşık 900 metreye kadardır. Kapadokya balon uçuşları için yukarı tırmanmak çok gerekli değildir. Kısa bir zaman için Kapadokya'ya kuşbakışı bakmak iyi olabilir ama daha uzun bir zaman durmak sıkıcı olacaktır. Çoğu zaman çok yüksekte bulunan hava akımları balonu kayda değer yerlerden çok uzağa taşır.


Yükseklikten korkuyorsam ne yapmalıyım?

Yüksek kenarlı balon sepetiyle uçuş, çatıda veya yüksek bir yerde durmak gibi değildir. Başdönmesi hissi yaratmaz. Sanki zeminin altınızdan kaydığı hissine kapılırsınız. Rüzgarın esintisi olmaz, çünkü rüzgarla beraber hareket ediyor olursunuz. Sepet sallanmaz yani düşme ihtimaliniz de yoktur.


Havada uçak beni tutar. Balon içinde aynı şey geçerli mi?

Hayır, değil. Uçak tutmasına neden olan şey turbulanstır. Balona binmeyle tamamiyle alakasızdır. Balonla uçmak tarif edilemecek kadar sakin gerçekleşir.


Kalkış alanı veya hotel'e nasıl geri döneceğiz?

Balonu yer ekibi ve ve araçları takip eder. Onlar, balon pilotlarıyla telsizle irtibat halindedirler. Balonla aynı zamanda iniş alanında olurlar. Balon toplanıp, şampanya seremonisi bittikten sonra yolcu servisi sizi hotelinize geri götürür.

TOP